Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Sayın Derya YANIK’ın katılımıyla, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı yetkilileri, Konfederasyon ve Federasyon Başkanları ile online toplantıyla bir araya gelindi. Toplantıda engelli sorunları ve çözüm önerileri paylaşıldı.

Toplantıda Federasyon Başkanımız Sayın Cemal MERDAN, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanımıza,  “Engellilerin Sosyal Hayata Tam, Etkin ve Eşit Katılımını Destekleyecek ve Engellilerin Yüzünü Güldürmesi İçin Önerilen Düzenlemeler” başlıklı 44 maddeden oluşan Engelli Hakları Önerileri’ni sunmuştur.

Başkanımıza ve emeği geçenlere bu çalışmalarından ve önerilerinden dolayı sonsuz saygı ve teşekkürlerimizi sunarız. Ayrıca; bu pandemi döneminde engelli sorunları ve çözüm önerileri ile ilgili online toplantı ile katılım sağlayan Sayın Bakanımıza ve Bakanlık Yetkililerine, Konfederasyon ve Federasyon Başkanlarına çok teşekkür ederiz.

Engelsiz bir Türkiye için; pandeminin bitmesi umut edilerek, çalışmaların hız alması ve engellilerin sorunlarına biran önce çözüm getirilmesi temennisiyle, Engelli Hakları Önerileri madde madde aşağıda yeralmaktadır.

Engelli Hakları Öneriler – T.Ortopedik Engelliler Federasyon 10.5.2021   TIKLAYIN

Ayrıca kontrol et

3 Aralık Dünya Engelliler günü basın açıklamamız.

Basın Açıklaması 3 Aralık Dünya Engelliler Günü Bugün, engelli bireylerin güçlü iradelerini ve yaşadıkları zorluklara …