3 Aralık Dünya Engelliler günü basın açıklamamız.


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/toeforgt/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

Basın Açıklaması

3 Aralık Dünya Engelliler Günü

Bugün, engelli bireylerin güçlü iradelerini ve yaşadıkları zorluklara karşı gösterdikleri azmi kutlamak adına bir araya geliyoruz. Dünya Engelliler Günü, toplumumuzun çeşitliliğini ve her bireyin benzersiz değerini anlamamız için bir fırsat sunmaktadır.

Bu özel gün, engelli vatandaşlarımızın yaşam kalitesini, farkındalığı artırmak ve toplumda eşitlik sağlamak için bir çağrı yapma amacını taşımaktadır. Engelli bireylerin karşılaştığı zorluklarla başa çıkma sürecinde onlara destek olmak, onların güçlü yanlarını vurgulamak ve toplumumuzun her kesimini kucaklamak büyük bir sorumluluktur.

Unutmamalıyız ki engelli olmak, kişinin sahip olduğu yetenekleri ve potansiyeli azaltmaz. Tam aksine, çeşitliliğimiz, birbirimize olan bağımlılığımızı ve dayanışmamızı güçlendirir. Bu nedenle, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü, hep birlikte daha kapsayıcı bir dünya inşa etme çağrısında bulunmak adına bir fırsat olarak değerlendirilmelidir.

Bu özel günü, engelli bireylerle dayanışma içinde geçirmek ve onların haklarına saygı göstermek için bir vesile olarak görüyoruz. İnsan hakları evrensel olup, herkesin eşit bir şekilde yararlanma hakkına sahip olduğunu unutmamalıyız.

Toplumumuz, engelli bireylerle ilgili farkındalığı artırarak, engellilik konusundaki önyargıları kırarak ve herkesin potansiyeline tam olarak ulaşmasını sağlamak adına birlikte çalışmalıdır. Bugün, engelli bireylerle birlikte gelecekte daha kapsayıcı bir dünya inşa etme kararlılığımızı bir kez daha vurguluyoruz.

Eşitlik, Farkındalık, Dayanışma!

3 Aralık Dünya Engelliler Günü’nde, birlikte daha güçlüyüz.

Cemal MERDAN
Türkiye Ortopedik Engelliler Federasyonu
Başkanı

Ayrıca kontrol et

Bir vapura inancı yükleyerek, o vapuru özgürlüğe süren tek lider!.

Bir vapura inancı yükleyerek, o vapuru özgürlüğe süren tek lider!.